KURUMSAL
HAKKIMIZDA
ÜRÜNLER
HİZMETLERİMİZ
REFERANSLARIMIZ
MÜŞTERİLERİMİZ
GALERİ
RESİMLERİMİZ
E-Katalog
Online Katalog
İLETİŞİM
ULAŞIM

Yana Kayar Yangın Kapıları


Bir veya iki kanatlı, manuel ya da motorlu yana kayar, 180 dakikaya kadar yangına dayanıklı, duman geçirmez, yalıtımlı yangın kapısı. REI 60, REI 120 ve REI 180 standartlarında üretilirler.

Manuel sistemler genellikle yangın anında kapanmak üzere projelendirilirler. Yaklaşık 70°C sıcaklıkta eriyen bağlantılarla karşı ağırlık yaylarına bağlanan ve açık tutulan kapı, yangın anında bu bağlantıların kopması ile yaylardan kurtulur ve düşük bir hızla kapanır. Büyük kapılarda kapının düzenli bir hızla kapanmasını sağlayan hız regülatörü bulunur. Kapının yumuşak kapanması için bitiş noktasında şok emiciler standart olarak sunulur.

Manyetik tutucu kullanılarak açık tutulan manuel kapılarda, kapı merkezi alarm sisteminden gelen sinyalle de kapatılabilir.

Elektrik motorlu otomatik sistemler gerektiğinde servis kapısı olarak da kullanılabilir, normalde kapalı ya da açık tutulabilirler. Manuel sistemdeki eriyebilir bağlantılara ek olarak, yangın anında merkezi alarm sisteminden gelen sinyalle ya da kapının otomasyon sistemine dahil olan duman algılayıcılarının verdiği sinyalle kapının kapanması sağlanabilir. Kapı otomasyon sistemine çok sayıda duman ve sıcaklık algılayıcıları eklenerek bağımsız ve lokal bir kontrol sistemi de kurulabilir.

Acil durumlarda elektrik sisteminde veya kapının otomasyon sisteminde bir arıza oluşsa bile kapının kendiliğinden kapanması sağlanır.

Kapının kapalı tutulması gerektiği durumlarda, normal koşullarda kullanılmak üzere entegre yaya geçiş kapısı ile birlikte üretilebilirler.

Sıcaklıkla genişleyen fitiller duman sızdırmazlığı sağlanır.

Anahtar Kelimeler:
Otomatik yangın kapıları, Yana kayar kapı, Yangın kapıları, Otomatik yangın kapıları, Yangına dayanıklı otomatik kapılar